2 Aralık 2012 Pazar

2012 UNUTULMAYACAK AN'LARI ...

Yine bir seneyi bırakmaya çok az kaldığı günlerdeyiz..Wayy be diyorum her geçen sene.. Seneler çok hızlı mı akmaya başladı ne ...Hemen toparlıyorum kendimi ve diyorum ki ;varsın hızlı aksın, birbirine benzemeyen , farklı tatlar alınan, keşifler yapılan, cüretkar nice yıllar olsun önümüzde ..

Eskideen çook eskiden hesapçı ,mantıklı ve mantıkçı, gerçekçi,Alman ekolunu benimseyen ben sorardım herkese kendi hesabını kitabını...Nasıl bi sene geçti, neler öğrendin , neleri farklı yapacaksın , nasıl bir sene bekliyor seni diye etrafıma..?? Şaka değil adını menkıbe olarak yanlış koysak da İngilizce '' resolution '' kelimesinin  öyle benimsedik ki ; nice toplantılar yaptık bu kelimenin etrafında.. Kimi zaman iş arkadaşlarım yaka silkti kimi zaman dostlarım ama hiç biri ne kaçabildi benden ne de kendisinden; paşa paşa cevapladılar sorduklarımı....
Sonra bi ara oldu..2 sene önce.. Ben bile sıkıldım kendimden ve dedim ki bırakmalı biraz akışına hayatı.. Tesadüf bu ya ;çıktı karşıma bir deyiş .. Tamam dedim bu ben'im ..))Şimdiki ben..


only this can be the new year's resolution: I resolve never to make any resolutions because all resolutions are restrictions for the future. All resolutions are imprisonments. You decide today for tomorrow? You have destroyed tomorrow. Allow the tomorrow to have its own being. Let it come in its own way! Let it bring its own... gifts." - OSHO ...

Bıraktım sorgulamayı..Ama sadece sorgulamayı ..Yaşamaya çalıştım sadece an'ı..

O yüzdendir ki yine bir Aralık ayında,ben,yani kendim,hatırlamaya çalışıyorum bu yılın an'larını..)Düşündükçe heyecanlanıyorum ..Hatta tekrar yaşıyorum o an'ları .. Sanki geçmişte değil daha dün yaşanmış gibi.. Anlıyorum ki o zaman her şey dün yaşanmış gibi olursa zaman ; ben hiç yaşlanmam o zaman...)
O zaman ; zaman hatırlamak olmalı bu yaşanmışlıkları...EN an'ları..

Bu yılın sonuna kadar; azar azar ,sindire sindire..Yaşaya yaşaya.. Güle ağlaya.. Yeniden doyasıya..))

İlk ipucu bir Karadeniz türküsünden.. ))

Devamı azzz sonra...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder